Yee nga Serbia shkon në Kosovë

0

Zëvendës ndihmës sekretari amerikan i shtetit, Hoyt Brian Yee,  nesër do të jetë në Kosovë për një vizitë zyrtare.

Agjenda e ndihmës sekretarit amerikan të shtetit Yee do të jetë e ngjeshur, ai do të takohet me përfaqësuesit më të lartë të shtetit si dhe anëtarë të shoqërisë civile dhe deputetë të Kuvendit.

Takimin e parë Hoyt Brian Yee do ta zhvillojë më Presidentin, Hashim Thaçin në orën 09:00, ndërsa një orë më vonë do të takohet me kryetarin e Kuvendit, Kadri Veselin.

Sipas njoftimit të anbasadës amerikane në Kosovë,  në orën 11:30, ndihmës sekretari do të takohet edhe me kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinajn.

Gjatë ditës së sotme zyrtari amerikan ka qëndruar për vizitë në Serbi, ku po zhvillon takime me krerë të lartë të këtij vendi.

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.