WhatsApp-i do të lejojë përdoruesit e tij të fshijnë mesazhet e dërguara

0

Nëse dërgoni një mesazh në WhatsApp të dashurve tuaj dhe më pas pendoheni për atë, brenda një kohe të shkurtër do të keni mundësi që ta fshini.

WhatsApp-i do të lejojë të gjithë përdoruesit e tij që brenda 5 minuatave të fshijnë mesazhet e dërguara bashkëbiseduesit.

Ky opsion është testuar prej më shumë se një viti brenda të cilit përfshihen “edit” dhe “revoke”.

Ende nuk dihet zyrtarisht se kur do të mund ta aplikojmë këtë por mendohet se do të mund të vihet në funksion në fund të vitit, atëherë kur Apple të publikojë versionin e fundit të iOS-it.

Përdoruesit do të kenë mundësi ta aktivizojnë ose jo këtë opsion mjaft lehtësisht, njësoj siç veprohet me njoftimet “seen” dhe “last online”

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.