Vlahutin dhe ambasadorë zbarkojnë në Dibër

0

Kanë zbarkuar në bashkinë e Dibrës 18 ambasadorë të vendeve të Bashkimit Europian, të kryesuar nga Romana Vlahutin. Ambasadorët kanë mbërritur mbrëmjen e djeshme, ndërsa në axhendë është takimi me kryetarin e bashkisë, Muharrem Rama dhe punonjësit.

Takimi me kryebashkiakun ka nisur sot në orën 09:30, ndërsa pas njohjes me problemet e zonës dhe vështirësitë do të udhëtojnë për në Kalanë e Dodës, zona më e thellë e Dibrës. Ambasadorët po i zhvillojnë takimet pa praninë e medias.

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.