Tramp e Macron diskutojnë për Libinë dhe ekonominë globale

0

Presidenti amerikan Donald Trump dhe homologu i tij francez Emanuel Macron kanë diskutuar shqetësimet e tyre për “përkeqësimin e ndërhyrjes së huaj” në Libi dhe “ranë dakord për nevojën e deskalimit urgjent”, tha Shtëpia e Bardhë në një deklaratë.

Të dy udhëheqësit diskutuan gjithashtu për rihapjen e ekonomive të SH.B.A-së dhe atë Franceze, si dhe ekonomitë globale që kanë mbetur në një gjendje mbylljeje për shkak të pandemisë së koronavirusit.

Trump ka thënë se mezi pret samitin e G7.

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.