Toyota do të tërheqë 2.9 milionë makina nga tregu, shkak probleme me air-bag_et

0

Gjiganti japonez i automobilizmit, Toyota, ka vendosur të tërheqë nga tregu 2.9 milionë vetura.

Kështu sepse është njoftuar se për 16 aksidente me fatalitet përgjegjës janë “air-bagët” e kompanisë.

Prodhuesi japonez i automobilave nuk njoftoi numrin dhe tipin e veturave të tërhequra në Evropë, por vlerësohet të jenë rreth 800.000.

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.