Topi i Artë, nuk jepet këtë vit!

0

Revista prestigjioze “France Football” njoftoi se për 2020 nuk do të jepet çmimi i Topit të Artë që i takon lojtarit më të mirë në botë. Kjo është hera e parë që nga viti 1956 që kur ka filluar të shpërndahet ky çmim që trofeu nuk i dorëzohet askujt.

Revista “France Football” ka sqaruar se për shkak të pandemisë viti futbollistik është jo normal dhe për këtë arsye nuk do të jepet çmimi i madh i Topit të Artë.

Vitin e shkuar Topin e Artë e fitoi Lionel Mesi që ishte dhe trofeu i tij e gjashtë në karrierë.

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.