Shuhet zjarri tek Shkëmbi i Kavajës

0

Një zjarr i përmasave të mëdha ka rënë te zona e Shkëmbit të Kavajës në orët e pasdites së sotme.

Sipas informacioneve paraprake, ka marrë zjarr kodra e Arapajt, ku flakët kanë avancuar nga zona përballë hotel “Bleartit” deri te “Kodra e Kuajve”.

Në vendngjarje kanë mbërritur 4 makina zjarrfikëse, të cilat po punojnë për neutralizimin e flakëve, por ndërhyrja është e vështirë për shkak se terreni është kodrinor dhe i vështirë.

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.