SHUHET KËNGËTARI I SHQUAR DIBRAN, SHERIF DERVISHI

0

Shuhet këngëtari i shquar dibran, Sherif Dervishi

Para pak minutash ka ndërruar jetë këngëtari i njohur dibran dhe jo vetëm por dhe shqiptar Sherif Dervishi. Prej ditës së djeshme Dervishi ishte në gjendje kome pas një trombozë të pësuar rastësisht. Sherif Dervishi është nga Zall Dardha e Dibrës. Repertori i tij mban dhjetëra këngë te muzikës popullore si dhe është fitues i disa çmimeve. Para me shume se një muaji ai ishte bërë pjesë e pallatit të Kulturës Kamzë.

Comments

comments

Share.

About Author

Abdurahim Ashiku

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.