Shtëpia e Bardhë thotë se pesë vende të tjera po mendojnë seriozisht të arrijnë një marrëveshje normalizimi me Izraelin

0

Shefi i Shtabit i Shtëpisë së Bardhë Mark Meadows tha të enjten se pesë vende të tjera po mendojnë seriozisht të arrijnë një marrëveshje normalizimi me Izraelin pasi Emiratet e Bashkuara Arabe dhe Bahreini nënshkruan marrëveshje këtë javë.

Meadows, duke folur para gazetarëve në Air Force One gjatë fluturimit që çoi Presidentin Donald Trump në një tubim fushate në Wisconsin, nuk pranoi të identifikonte pesë kombet.

Por ai tha se tre ishin në rajon. Ai nuk do të komentonte më tej.

Trump ka folur në mënyrë optimiste për më shumë vende që bien dakord për një normalizim të marrëdhënieve me Izraelin pas marrëveshjeve të Emirateve të Bashkuara Arabe dhe Bahreinit.

Një mundësi është Omani, ambasadori i të cilit mori pjesë të martën në ceremoninë e Shtëpisë së Bardhë. Trump parashikoi të martën se Arabia Saudite përfundimisht do të pranonte një marrëveshje.

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.