[email protected] adresa e re e komunikimit me Ramën

30

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një adresë për këdo që kërkon të kontribuojë për Shqipërinë që duam.

Në një postim në FB, Rama shkruan: Kush e ka një shkollim të besueshëm, jashtë a brenda vendit, një eksperiencë të suksesshme, jashtë apo në Shqipëri dhe ka brenda vetes ndjenjën e tërheqjes drejt fushëbetejës së këtij mandati të ri, për të bërë shtet me punë e mirëqenie, të mos ngurrojë ta shprehë interesin e tij tek [email protected]

Postimi i Ramës në FB:

[email protected]
Sot mora një tjetër shprehje interesi, e treta prej disa ditësh, prej një individi me kredenciale mbresëlënëse në aktivitetin jashtë Shqipërisë. Prind i një djali të vogël, studime të kryera në Shtetet e Bashkuara, eksperiencë në disa misione të Bankës Botërore e më pas në Europë, pranë një kompanie me emër. Më shprehu gatishmërinë për të kontribuar me dijet e me eksperiencën e vet për Shqipërinë që duam, duke thënë se besoj ky është momenti që mund të provoj të bëj diçka për këtë vend! Sepse dua që sidoqoftë, nesër mos të ngre supet përpara tim biri, kur të më pyesë po ti bëre gjë për vendin tënd(?)…
Jo në të treja rastet, të interesuarit punonin jashtë, por asnjë prej tyre nuk kishte punuar ndonjëherë në shtet dhe në punën e tyre janë njerëz të suksesshëm.
E di që ky është edhe rezultat i inspirimit të fushatës kuqezi, i fitores entuziazmuese për shumëkënd. E thënë ndryshe, nëse fushata është poezi dhe qeverisja prozë, jemi ende në vazhdën e poezisë! Po megjithatë bindja e këtyre njerëzve se ky është momenti i duhur për të provuar, duke u bërë pjesë e një përpjekjeje të re, ishte e lexueshme qartë në fjalët e tyre të mirëartikuluara.
Duke qenë se këto tre raste ndodhën krejt rastësisht për mua, me tre individë që e gjetën vetë rrugën për të më kontaktuar, po mendoj se me siguri ka edhe të tjerë njerëz me këtë mendje. Të cilët mund të duan të përfshihen por nuk dinë se si, nuk besojnë që mundet t’i dëgjojë kush apo thjesht u vjen e vështirë të kërkojnë rrugën e kontakteve të duhura. Për këtë qëllim, them se mund t’u vlejë adresa [email protected] për të shprehur, duke nisur nga sot e në vijim, interesin e tyre.
Siç e bëra publike dje, në fjalën përpara grupit të ri parlamentar të shumicës, ne do të angazhohemi seriozisht në rritjen e cilësisë së kapitalit njerëzor në dispozicion të shtetit; jo vetëm në nivel qëndror po edhe në nivel qarku. Për këtë do të bëhen edhe shpalljet publike në çdo qark, po do të hapet edhe një seksion i posaçëm i Platformës së Re të Bashkëqeverisjes me njerëzit e zakonshëm, SHQIPERIA QE DUAM.
Po ndërkohë, le të mos e humbasim energjinë e madhe të këtij momenti të nxehtë inspirimi për shumëkënd, në vazhdën e fitores së 25 qershorit.
Kush e ka një shkollim të besueshëm, jashtë a brenda vendit, një eksperiencë të suksesshme, jashtë apo në Shqipëri dhe ka brenda vetes ndjenjën e tërheqjes drejt fushëbetejës së këtij mandati të ri, për të bërë shtet me punë e mirëqenie, të mos ngurrojë ta shprehë interesin e tij tek [email protected]
Skuadra ime e shënimeve do të sigurojë vendosjen e kontaktit mes nesh.
Pa hë njëherë, të presim e të shohim?✌️??

Comments

comments

Share.

About Author

30 Komente

 1. Puna e pare reforma ne administrate z.kryeminister pasi jane bere te pa durueshem ke mall te vesh per ndonje problem te presin si klient jo si qytetar i ketij vendi..Kam nje vit qe vij verdalle per 8 vite pune ne kohen e komunizmit per pension e nuk mora nje pergjigje ,kam shkuar deri ne drejtori i pergjithshem z.A.Hado por kot .

 2. Kryeminister une kam gati dy vjet qe kerkoj pune ,jam juriste ,kam punuar arsimtare ,kam studiuar ne Shqiperi ,aplikova tak DAP por nuk me kthyen pergjigje ,jam 54 vjece dua te punoj ,por me kot ,votova per ps sepse kam vite te tera qe besoj ,mos me zhgenjeni ,nuk kam as shtepi por po ju kerkoj pune se jam e vetme dhe dua te jetoj

 3. Kryeminister une kam gati dy vjet qe kerkoj pune ,jam juriste ,kam punuar arsimtare ,kam studiuar ne Shqiperi ,aplikova tak DAP por nuk me kthyen pergjigje ,jam 54 vjece dua te punoj ,por me kot ,votova per ps sepse kam vite te tera qe besoj ,mos me zhgenjeni ,nuk kam as shtepi por po ju kerkoj pune se jam e vetme dhe dua te jetoj Eshte komenti i pare .

 4. Me duhet puna se jam me qira skam mundesi tjetr jam 25 vjec nga vlora jetoi prej 20 ne tiran jam me shkoll te meseme dhe dua te fitoj nje vend pune ne kryeministri

 5. Pingback: Rama, Platforma e Bashkeqeverisjes “ME TY PËR SHQIPËRINË QË DUAM” - ABN

 6. Z Kryemister! Reth 100 ha kemi ne Dumre e skemi as letrat… i bene njehere pleqte tane….. gjyqet ua njohen po i rrezoi Sala me pas me nje VKM apo Ligj… thjeshte te bisedoja njehere me ate Qirkon qe te sqarohesha, kete doja, pa kurre te mos i merrja, se e gjithe aradha poshte me teper me ka bere lemsh se sa me ka sqauar… ti kisha hyre me Parti kesaj pune, do kisha qullosur dicka… po ja qe qellova nga ata trapat e mire…. tani pashe ketu kete emrin Tuaj e thashe se mos qullos se fundmi gjekafsh, nese di dalin ligje te tjera qe ta shterin kete problematike…dhe ja qe tani po pres Shpresen…

 7. Tatjana Lukani on

  Pershendetje zoti kryeminister . Te uroj suksese . Zoti tu bafte ndihme ?? Une te adhuroj per zgjuarsine dhe shpresoj shume qe do te bash ma te miren per ne dhe femijet tane..Te lutem veri nje rendesi te vecante Arsimit&Shendetesise sepse e ka mbushur “llumi”. Besoj qe keto te dyja kane lidhje shume me njera tjetren per nje te ardhme ashtu sic e duam .Me respekt Tatjana

  • Mirdita z.kryeminister.
   Jam zinih lusha,banues ne itali,jam nga kavaja.
   Kam mare lejen e legalizimit,fale portalit,ne Shtator 2018,e kam aplikuar per regjistrim po ne shtator te 2018,akoma nuk e kam mare,me nxjerin lloj lloj justifikimesh,nderkohe shtepine e kam rindertuar mbi themelet e nje trualli 300 vjecar.Faleminderit

 8. Arben Bushati on

  Une quhem Arben Bushati mjek stamatolog,kam punuar per 10 ne Spitalin Ushtarak Shkoder she pastas si mjek prane poliklinikes qendrore Shkoder.Per shkak te nje aksidenti kam demtuar shtyllen kurrizore ne vertebren 3 lumbale dhe nuk mund te levizi.Jam I shtruar nga data12 korrik prane spitalit te traumes Tirane.Mjeket e marrin persiper operacionin por nuk mund ta kryejne sepse mungojne vidat dhe kunjat e titanit te cilat kushtojne rreth 3000euro dhe duhet qe ti blej une.Une nuk i kam ato para por edhe sikur ti kisha spitalit shteteror qe mendohet ti ofroje ndihme cdo te aksidentuari dhe nuk eshte me gjendje te ndihmoje as nje ish punonjes te vet in nuk do to ofroja as edhe nje qindarke.Po ju drejtohem ju duke menduar se te Pakten do vendosni doren me zemer jo vetem per te ndihmuar nje familje qe varet vetem nga duart e mia sepse edhe gruan e kam pa pune dhe2 femije ne shkolle,por edhe per te mbajtur ne gjendje pune nje personel qe mund te sherbeje edhe per shume vite te tjera.Ndodhem i shtruar ne Spitalin e traumes Tirane,kati idyte dhoma 8,Arben Bushati. Me respekt pres pergjigje sa me shpejt sepse koha nuk pret.

 9. Z. Kryeminister portal ka probleme nuk hyet dot , ne fillim regjistrova nje ankese dhe kam 8 jave skam marre pergjigje. Kur provoj te hyj prape nuk mundem pasi me thone rregjistrou. Por smund te regjistrohem pasi nuk me vjen kodi ne cel tim ne USA. Kur ve cel shqiptar prape se zgjidh pasi me thone ky cel eshte ne perdorim jep nje tjeter. Emaili im [email protected] dhe emri Ilir Bido. Flm.

 10. Prsh. Desha te denoncoj nje rast flagrant te nje abuzimi nga policia, prokurorija dhe gjykata. jam gjykuar dhe denuar nga nje grup i strukturuar kriminal, ku kryetari grupit eshte gjygjtari qe vendosi te me denoje.

 11. Ilmi Mancaj on

  Z.Kryeminister ! Ju drejtohem ju per shkak se kam mbi 12 vjet qe kam aplikuar per legalizimin nje shtese objekti prej 12 m.katror dhe ende nuk me eshte zgjidhur ky problem ! Jam drejtuar tek zyra perkatese ne Lusnnje dhe me thone;”Po punohet”;”S’ka ardhur radha”. etj. Me shume se 12 vjet qe pres nje pergjigje dhe nuk e kam (!)Me respekt Ilmi Mancaj.

 12. Ilmi Mancaj on

  Z,Kryeminister ! Para me shume se 12 vjetesh kam bere nje shtese objekti pa leje , gjithsej 12 m. katror . Qysh nga ate kohe kam aplikuar per leje legalizimi dhe dosja ime ndodhet prane Agjensise AlUIZNIT Lushnje . Ende nuk me eshte zgjidhur problemi . Jam paraqitur prane kesaj agjensie disa here dhe me jane pergjigjur : “Nuk te ka ka ardhur radha”,”Po punohet” etj . Ju lutem, me jepni nje pergjigje konkrete per problemin tim, si do qe te jete ajo.Faleminderit!

 13. Z.Kryeminister! Po ju drejtohem ju pasi edhe me pare jam drejtuar platformes qeveritare dhe nuk kam gjetur zgjidhje per problemin tim. Pashe ne TV raste qe kane marre zgjidhje nga kjo platforme dhe shpresoj qe dhe problemi im te zgjidhet.Kerkoj te zbatohet urdheri i ekzekutimit te dhene ne dt.11.05.2017 i GJykates se Apelit Korce te ceshtjes civile nr.156/599 Regjister Themeltar per “detyrimin e pales se paditur Drejtoria e Drejtimit te Prones Publike Prane Ministrise se Financave dhe Bashkia Pogradec te njohin pronare paditesen Enkelejda Konopulli (Angjellari)si pronare e pasurise ne posedim e llojit “Truall” me siperfaqe 113.5m2 e ndodhur ne nr pasurie 2/41, Zona Kadastrale nr.8581,volume19,faqe 4 ne qytetin e Pogradecit, dhene me vendimin nr 152 dt.11.05.2017 i Gjykates se Apelit Korce. Me respekt Enkelejda Konopulli.

 14. Z.Kryeminister jam nje pensioniste qe kam dale ne pension te pjeseshem ne shumen 43 000 leke te vjetra. Dhe kete shume e kam marre me shume mundime pas shume seancash gjyqesore. Ma ndeshkuan duke me mbajtur nje pjese te ketij pensioni si te perfituar me pa te drejte e cila me vone rezultoi jo e vertete. Shuma qe une marre pension eshte qesharake duke e krahasuar me nje asistence te sotmen 112 000 leke te vjetra ne muaj. Edhe pse une (grua) kam punuar ne ndertim njesoj si burrat sot me kane mohuar tre vjet te vjetersise ne pune per shkak se zyrat shteterore qe kane pergjegjesine te ruajne dokumentacionet e kontributeve te paguara gjate periudhes qe kam punuar nuk mund te mi konfirmojne .
  Marre shkas tju shkruaj nisur nga cka kam pare ne medjat se ju kini ndihmuar personalisht individe qe jane ne kushtet e nje siruate si kjo e imja.
  Respekte !

  ZEPA BALLA e bija e Hashim-it , lindur dt. 07.05.1953, ne Trebisht/Bala , DIBER.Me banim Rruga ”DALIP TOPI ” shtepi private Tirane.Tel: 0692250057

 15. Zepa Balla on Qershor 10, 2019 15:00
  Z.Kryeminister jam nje pensioniste qe kam dale ne pension te pjeseshem ne shumen 43 000 leke te vjetra. Dhe kete shume e kam marre me shume mundime pas shume seancash gjyqesore. Ma ndeshkuan duke me mbajtur nje pjese te ketij pensioni si te perfituar me pa te drejte e cila me vone rezultoi jo e vertete. Shuma qe une marre pension eshte qesharake duke e krahasuar me nje asistence te sotmen 112 000 leke te vjetra ne muaj. Edhe pse une (grua) kam punuar ne ndertim njesoj si burrat sot me kane mohuar tre vjet te vjetersise ne pune per shkak se zyrat shteterore qe kane pergjegjesine te ruajne dokumentacionet e kontributeve te paguara gjate periudhes qe kam punuar nuk mund te mi konfirmojne .
  Marre shkas tju shkruaj nisur nga cka kam pare ne medjat se ju kini ndihmuar personalisht individe qe jane ne kushtet e nje siruate si kjo e imja.
  Respekte !
  ZEPA BALLA e bija e Hashim-it , lindur dt. 07.05.1953, ne Trebisht/Bala , DIBER.Me banim Rruga ”DALIP TOPI ” shtepi private Tirane.Tel: 0692250057

 16. Lozana Binjaku on

  Pershendetje. Problemi im perfaqeson problemin e shume mjekeve ne Shqiperi. Ka prej disa vitesh qe ne Universitetet tona u nderpre procesi i doktoraturave. Arsyeja ishte miratimi i akteve nenligjore, te cilat u miratuan para 1 viti. Dhe ndersa te gjitha universitetet vazhduan programin e doktoraturave, vetem Fakulteti i Mjekesise i mban akoma te bllokuara, duke akumuluar nje numer te madh pjesmarresish, qe kalojne ne departamentet perkatese dhe stopojne ne keshillin e profesoreve,, per arsyen se jane bllokuar pa ndonje shkak.Ijam drejtuar dhe Ministrise se Arsimit, dhe pergjigja konsiston se eshte pergjegjesi e rektorit te Fakultetit te Mjekesise. Nuk e imagjinoj si mund te jene ne varesi te deshirave te nje rektori e drejta e cdo mjeku per te perfunduar doktorat e nisura, kur te gjithe kane qene te rregullt me pagesat si dhe ndjekjen normale te leksioneve e testimeve te programit te doktoraturave.

 17. Samuel Shkullaku on

  Rudi Shkullaku
  Mirembrema! Jam nje Qytetar nga Pogradeci. Une punoj ne zonen e Mokres. Dua te prezantoj nje fshat me ermin Laktesh i cili nuk ka uje te pijshem.. Eshte vetem nje cezme ku gjithe fshati mbush uje. Vjen sezoni i veres burimi shteron.. Gjithe te mirat..

 18. Marianthi Spiro (Halilaj) on

  Zoti Kryeminister,
  Quhem Marianthi Spiro (Halilaj). Bashke me dy vellezerit e mij, jemi trashegimtare te 4 objekteve (dyqane) ne Qafen e Pazarit Gjirokaster, trasheguar nga gjyshi yne Pano Spiro, ish emigrant ne SHBA. i cili rezulton dhe ne listen e Arkivit Qendror te Shtetit per personat e shpronesuar me kater dyqane.
  Pas vitit 1990, me dokumentet qe kishim te ruajtura ne familjen tone (qe nga vitet ’30), akte blerje, kontrata sipermarrje per ndertim, arritem qe te na kthehen pronat, dy objekte me Vendime te Komisionit te kthimit te pronave, dhe dy me Vendime gjykate.
  Ne vitin 1995 objektet u regjistruan ne Hipoteken e Gjirokastres (nr. regjistri hipotekor 345, 347). Per rreth 30 vjet keto dyqane administrohen nga familja jone, kryesisht per mirmbajtjen e tyre.
  Per te zbatuar detyrimin ligjor per rinovimin e dokumentacionit te prones dhe marrjen e certifikatave te pronesise, ndoqem rrugen ligjore, dorezuam dokumentet e nevojshme ne ADISA-n Gjirokaster dhe pritem pergjigje.
  Pas afro nje viti, pasi shkuam vete ne zyrat e Hipotekes Gjirokaster, na u tha: Ju vertete keni dokumentet origjinale, por “binjaket” e ketyre dokumenteve nuk jane ne arkiven e Hipotekes pasi kjo eshte djegur.
  Mund te vini vete te interesoheni ne ATP Tirane.
  Vepruam keshtu por pergjigja e ATP-s Tirane ishte se dosjet tuaja nuk i gjejme.
  Keto shprehje vertete te trondisin. Te rrofshin dokumentet origjinale, mosangazhimi dhe pakujdesite e institucionit perkates te nxjerr zbuluar.
  Pergjegjesi i Hipotekes Gjirokaster na thote “Hidhni ne gjyq hipoteken”. Po shtroj pyetje perse? Une si pronar disponoj dokumentet origjinale, ti si institucion nuk i ruajte dot. Pse duhet te futem une ne shtigjet pa fund te gjykates, kur jam ne rregull me dokumentet. Une kerkova vetem rinovim dokumentacioni te nje prone qe e kam perfituar ne rruge ligjore nga Komisioni perkates dhe gjykata. Pse duhet te futem perseri ne kete rruge.
  Te tilla absurditete na bejne te zhgenjehemi, na bejne te mendojme se na kerkohen rruge te liga per te fituar nje te drejte qe na takon.
  Shpresojme se nderhyrja juaj do i jap zgjidhje ketij problemi, dhe do shmang sorrollatjet burokratike te Zyres se Kadastres Gjirokaster.

  Me shume respekt
  Marianthi Spiro (Halilaj). Banuese ne qytetin e Fierit.

 19. grigor dhimiter beshiri on

  zoti kryeminister une qe po te shkruaj jam nje banor i njesise 7 ne tiran kam vajzen shtatezan e kam cuar tre here per lindje tek materniteti vjeter dhe sma mer njeri persiper ithon ta linde vet kur nuk ka mundesi se ka pasur probleme gjate shrarezanise ka bere dy muaj kure me ilace sot i bem nje eko per te pare si po shkon shtatezania dhe na than qe duhet me patjeter te behet nderhyrje asnje nga dotoret se mer persiper si duhet me vepruar te lutem me jep nje zgjidhje se po me iken vajza me gjith femijen

 20. Pershendetje Zoti Kryeminster doja te dija si do trajtohen rastet e te pa punve dhe pa perkrahje ekonomike se si e di dhe vet qe puna ne te zez esht e mbyllur si dhe ato me sigurime qe shum e veshtir te gjesh nje vend pune! faleminderit .

 21. Pershendetje z.kryeminister desha tju pyes a mund te perfitoj ndonje ndime jam invalid mar vetem 10000 mij lek te reja ne muaj nusja dhe vajza kan mbetur pa pun prej situates te tanishme dhe me 10000 mij lek te reja smund tja dal jemi 6 pjestar ne familje

 22. grigor dhimiter beshiri on

  zoti kryeminister ka pese dit qe me sjellin verdall tek materniteti i vjeter kam vajzen per lindje ka kater dit qe i ka kaludhimbjet e lindjes dhe nuk pranojn ta bejn operacion cfar duhet te bejme asnje se mer persiper arsyeja perse nuk tregojn prandaj te lutem si duhet te veprojme se po cmenemi me respekt grigor dhimiter beshiri numer tl 0684734707

  • Pershendetje, zoti Kryeminister jam kryefamiljare me nje vajze jetoj me qera nga viti 2003 e tani . E vetepunesuar me nje biznes te vogel Intimo
   ‘anderwear’. nga mars 2017 e tani si e vetepunesuar me nje rroge ,ndodhi kjo gjendje emergjente ,. Kam aplikuar per kredi te bute te njesia 7 , ne date 19 shkurt plotesuam formularin na thane do prisni pergjigje kur tju njoftoj Njesia Bashkiake , ndodhi convid 19 qe ne 10 mars jemi te izoluar por s’kemi mare pergjigje ,. Per ne si Kryefamiljare me femij , , pa shtepi , me qera , cfare perfitojme kemi pergjegjesi te dyfishte , hasemi me veshtiresi ., te kete disa lehtesira per ne Kryefamiljare primare per ne eshte shtepia me kred te bute , ne qe jemi me ligj te divorcuar na sorollasin neper zyra anej ktej ndeshemi me pakenaqesi ,,.na thane se jane shtyre nga muaji korrik ,, Ju lutem, 🙏 na ndihmoni te kemi ligje dhe ne ??? Jemi ne kete situate te veshtire do te kaloje me besim , ku perfitoj ??? te jemi te bashkuar me ndihmen tuaj me Respekte na kuptoni .

 23. grigor beshiri on

  zoti kryeminister po ndodh sot tek marteniteti vjeter nuk ma operojne gocen se nuk kam lek te paguaj ju lutem beni dicka se do shkoj ne vet gjygjesi ne keni zot shpetomeni vajzen se ka tre dit dhe spo bejne gje me respekt grigor beshiri

 24. Ilia QESARAKA on

  pershendetje Z. kryeminister jemi shume shofere import eksporti po bejme edhe ne sakrificat tona ndoshta si mjeket policet dhe gazetaret por ka momente qe ndodhemi para veshtiresive te kufizimin e levizjes po te jap nje shembull konkret .Shoferi shkoi ne doganen e Tiranes diten e premte su be dogana te shtune shkoi kolegu me kamion dhe erdhen per ne Korce se ne dogane skishte as per te ngrene kur ariten ne korce ishte ora15.00duhet te shkojne ne shpi te clodhen morem 129 na dha e-mail ku ne e kemi plotesuar shume here dhe skemi mare pergjigje u deturua nje kolegu i tij qe jane nga i njejti fshat dhe shkoi ta mare ndoshta gabim po qe e vetmia z\gjidhje per te shkuar shoferi ne shpi hasame probleme me policine [me te drejte dhe ata ]po patem mirkuptimin e tyre duke nanjohur qe jemi shofere kamioni por si ky rast kemi shume ju lutemi dhe ne po luftojme ne kte lufte si gjith te tjerit dhe mundohemi te jemi sa me te kujdeseshemme regullat dhe kufizimet po ju lutem te na jepni dhe ne nje zgjidhje.

 25. DRITA HAZIZAJ on

  Përshëndetje Z. Rama!
  Quhem Drita Hazizaj, e moshës 61 vjeçe, banuese në qytetin e Fierit. Mamaja ime është 87 vjeçe dhe jeton e vetme në një lagje tjetër, po në Fier. Ajo është edhe diabetike. Prej vitesh jamë kujdesur duke i shkuar tre herë në javë. Me gjendjen e krijuar i ula në dy herë vajtjet. Javën e kaluar mora leje dalje pa problem. Nga data 6 Prill nuk më miratohet dy herë radhë kjo leje me argumentin, se rezultoj me status pensionisti. Për këtë nuk kam dalë, por mamaja ime pret shërbim , të cilin nuk ka kush ja jep.
  Ju luten na ndihmoni për zgjidhjen e këtij problemi.
  Cel 0682989950

 26. Alketa Spirollari on

  Pershendetje Z. Kryeminister!
  Jam mjeke stomatologe, punoj ne kliniken time private, Nipt K81331007K, ku kam dhe nje asistente te punesuar. Kam aplikuar per per ndihme financiare sipas paketes 1, (pagen e luftes prej 26000) ne dt 2.04.2020 .Kerkesa eshte refuzuar me dt 11.04.2020 me shpjegimin qe nuk esdhte bere deklarata e tatim fitimit per vitin 2019. Pasi bera dhe dorezova kete deklarate prane organeve perkatese, ribera aplikimin per ndihmen financiare (te cilin sistemi e lejonte) me dt. 15.04.2020 dhe kerkesa perseri u refuzua me dt.18.04.2020, kete here me shpjegimin qe aktiviteti i tatimpaguesit nuk perfiton kompesim sepse este AKTIVITET I LEJUAR. (????) Ne dijenine tone ,(por sigurisht edhe tuajen), sepas urdherit te MSH me dt.1.04.2020 dhe nr portokolli 1421/1 klinikat/studiot dentare do te qendrojne te mbyllura deri ne perfundim te epidemise.
  Kjo ankese, e renditur si mesiper, shoqeruar edhe me dokumentet perkatese eshte bere dhe prane Drejtorise se Tatimeve te Tiranes, por pa pergjigje deri ne kete moment.

  Ajo qe e ben edhe me absurde kete situate, eshte fakti qe plot kolege te tjere jane kompensuar, nderkohe qe nje pjese, (mua perfshire) konsiderohemi si aktivitete te lejuara…..
  Mbetem besimplote ne pritje te zgjidhjes se kesaj situate.

  Me respekt, Alketa Spirollari

 27. Duke kerkuar leje dalje per pune, aplikova te E-Albania sepse leja qe kishte dhene policia nuk vlente me.. Ne fund te aplikimit mora pergjigje – Nuk gjenden të dhëna për punësimin tuaj. Nëse mendoni se kjo nuk është e saktë, shkruani në [email protected] dhe do t’ju asistojmë së shpejti! “. Kontaktova me adresen [email protected] ” pergjigja ishte “Nga verifikimet e kryera punedhenesi juaj nuk ka kryer deklarimet dhe pagesen e kontributeve per ju” Kjo pergjigje ishte e pasakte mbasi po ne faqet e E-Albanias kishte vertetimet nga Tatimet ku me vlere te sakte dhe data tregohej se pagesat jane bere, per me teper une si administrator dhe president firme I kame dhe faturat dhe mandate pagesat ne shtepi mbasi jam I mireinformuar per egzistencen e korupsionit dhe krimit ne institucionet shtetrore. Kete informacion ju a jap per te bere te mundur identifikimin dhe eleminimin e elementeve kriminal. Gjitashtu me vjen keq qe meveprimin e kryer ne komunikim ne emer te E-Albania duke thene gjera te reme, operatoret e E-Albanias krijojne imazh te keq per kete portal si burokratik dhe kriminal, per te ulur vlerat e verteta dhe ndihmen qe jep ne jeten e perditeshme. .

 28. Z kryeministr quhem Alfred halla na administrata komuna paper bashkia elbasan.
  Para CA ditesh femija im 4 vjec figuronte vellai im
  Tani ne gjendje civile del ne rregull ne shendetesi nuk figuron thot ne rregjistrin e gjendjes civile paper.po ju drejtohem juve SE ajo e gjendjes civile Nazmije kikija sillet si kafsh Jo so punojse ju lutem ku me u drejtua per kete problem.!

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.