Shpallet data dhe komunat që janë në balotazh

0

Sipas rezultateve që po vazhdojnë të procesohen sot nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në shumë komuna të Kosovës do të ketë balotazh, njofton Klan Kosova.

Këtë e ka konfirmuar për Klan Kosovën, zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi i cili tha që raundi i dytë i zgjedhjeve do të mbahet me datën 19 nëntor.

Nga rezultatet e deritanishme, nga 38 komuna në balotazh shkojnë:

Prishtina, Gjakova, Gjilani, Mitrovica e Jugut, Prizreni, Ferizaj, Istogu, Obiliqi, Podujeva, Klina, Kaçaniku, Rahoveci, Shtimja, Suhareka, Vushtrria, Malisheva, Kllokoti, Dragashi dhe Kamenica.

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.