SHBA-ja i ofron Shqipërisë 900 mijë $ shtesë për COVID-19

0

SHBA-ja i ka ofruar 900 mijë $ shtesë Shqipërisë në luftën me koronavirus. Lajmi është dhënë nga ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim.

“SHBA-ja i ofron Shqipërisë 900 mijë $ shtesë për COVID-19 duke e çuar në total 2 mln dollarë për laboratorin, gjurmim të rasteve dhe asistencë teknike. Që nga viti 2000 SHBA ka dhuruar 700 milion dollarë ndihma në asistencë totale. SHBA gjithmonë do të qëndrojë me miqtë dhe do të udhëheqë luftën kundër kërcënimeve globale”, shkruan Kim.

Postimi i plotë i Yuri Kim

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.