Rinas : Mbërrin trupi i albanologut Robert Elsie

0

Trupi i albanologut me famë botërore, Robert Elsie, i cili u nda nga jeta më datë 2 tetor, ka mbërritur sot në vendin tonë. Trupi i albanologut Elsie mbërriti në Rinas në orën 11:30.

Ai do të prehet në Alpet Shqiptare, pasi ky ishte dhe amaneti i albanologut që la gjurmë në historinë botërore. Më pas, trupi i tij do të niset drejt qytetit të Shkodrës, për t’u prehur përjetësisht në Alpe.

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.