Real Madrid triumfon 4-1 kundër Selta Vigo

0

Real Madrid ka fituar me rezultatin e thellë 4-1 kundër Selta Vigo dhe i është afruar titullit kampion.

Ronaldo ka shënuar që në minutën e 10 dhe i ka dhënë siguri skuadrës së madrilenëve të cilët kanë luajtur një ndeshje plot emocion.

Ishtë sërish CR7 i cili thelloi rezultatin në pjesën e parë që u mbyll me dy golat e madrilenëve.

Selta tentoi ti jepte një rrjedhë tjetër lojës duke shënuar në minutën e 69 me anë të Guidettit.

Reali duke qënë në epërsi numerike pas kartonit të kuq të Aspas, gjeti rrjetën edhe dy herë të tjera me Benzema në minutën e 70 dhe Tonni Kros në minutën e 88.

Realit i ka mbetur edhe një ndeshje kundër Malagas dhe është vetëm 1 pikë larg fitores së La Ligës e cila duket e sigurt për madrilenët.

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.