Publikohen datat e reja dhe oraret e fluturimeve për riatdhesimet

0

Vijon riatdhesimi i shqiptarëve në atdhe pas dy muajsh izolim në vend të huaj prej  përhapjes së COVID-19. Së fundmi janë publikuar riatdhesimet për datat 14 deri në 20 maj.

Përmes fluturimeve shqiptarët e ngelur në Milano, Romë, Frankfurt, Zyrih, Londër, Paris do të kenë mundësi të vijnë në Shqipëri pranë familjarëve të tyre.

Sipas rregullave të reja duke nisur nga kjo javë të gjithë të riatdhesuarit do të vetëkarantinohen në shtëpitë e tyre duke zbatuar rregulla të rrepta brenda mjediseve të banesës.

Oraret dhe destinacionet e fluturimeve të riatdhesimeve më 14-15 maj:

14 maj në orën 07:40-08:25 fluturimi Stamboll-Tiranë

14 maj në orën  15:17:05 fluturimi Tiranë-Milano

14 maj në orën 18:10-20:15 fluturimi Milano-Tiranë

15 maj në orën 07:15-08:40 fluturimi Tiranë-Romë

15 maj në orën 09:50-11:15 fluturimi Romë-Tiranë

15 maj në orën 15:00-17:05 fluturimi Tiranë-Milano

15 maj në orën  18:10-20:15 fluturimi Milano-Tiranë

Oraret dhe destinacionet e fluturimeve të riatdhesimeve më 16-18 maj:

16 maj në orën 12:00-14:30 fluturimi Tiranë-Frankfurt

16 maj në orën  15:30-18:15 fluturimi Frankfurt-Tiranë

16 maj në orën 15:30-18:15 fluturimi Frankfurt – Tiranë

17 maj në orën 12:00-14:15 fluturimi Tiranë – Zyrih

17 maj në orën 15:15-17:15 fluturimi Zyrih – Tiranë

18 maj në orën 12:00-14:00 fluturimi Tiranë – Londër

18 maj në orën 15:00-19:05 fluturimi Londër – Tiranë

Oraret dhe destinacionet e fluturimeve të riatdhesimeve më 19-20 maj:

19 maj në orën 12:00-14:45 fluturimi Tiranë – Paris

19 maj në orën 15:45-18:15 fluturimi Paris – Tiranë

20 maj në orën 07:15-08:40 fluturimi Tiranë – Romë

20 maj në orën 09:50-11:15 fluturimi Romë – Tiranë

20 maj në orën 15:00-17:05 fluturimi Tiranë – Milano

20 maj në orën 18:10-20:15 fluturimi Milano – Tiranë.

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.