Policia u kërkon prindërve të shmangin grumbullimet jashtë ambjenteve të shkollave

0

Drejtori i Sigurisë Publike në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë së Shtetit, Xhovalin Loka, në një deklaratë për mediat u bëri thirrje prindërve të shmangin grumbullimet jashtë ambjenteve të shkollave dhe në të njëjtën kohë njoftoi se do të ketë prani të patrullave të policisë për mbarëvajtjen e rregullave Antikovid

“Në të gjitha ambientet e jashtme të shkollave do të ketë prani të patrullave të policisë. Prezenca e policisë nuk do të jetë vetëm për ruajtjen e sigurisë, por dhe për mbarëvajtjen e rregullave. Prindërit kanë detyrim ligjor, pavarësisht se do të shoqërojnë fëmijët në shkolla, duhet të respektojnë distancimin social”, tha Loka.

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.