Platforma Shqipëria që Duam dritarja e re e Ramës për komunikim

5

Komunikimi dhe ndërveprimi me qytetarët do të jetë mënyra që ka zgjeshur kryeministri Edi Rama për t’u njohur me nga afër me shqetësimet e shqiptarëve. Platforma e pagëzuar me emrin “Shqipëria që duam” sipas kryeminisrit Edi Rama do të nisë shumë shpejt nga puna, pasi qeveria e re është konceptuar si një koalicion me qytetarët.

Platforma “Shqipëria që duam” është forma më e re që  kryeministri Edi Rama ka zgjedhur të komunikojë me publikun dhe të marrë prej tij sugjerime për mandatin e dytë qeverisës.

Në përfundim të një diskutimi paraprak, Rama ka publikuar një status në Facebook ku shprehet se ka pasur një interesim të madh.

 “Ideja shumë fillestare për këtë, është krijimi i një platforme të hapur komunikimi e ndërveprimi, “Shqipëria që duam”. E cila do të shërbejë për t’ju dëgjuar në kohë reale për çështje të aktualitetit politik e qeverisës; për të diskutuar me ju reforma e masa të rëndësishme dhe mundësuar ndikimin tuaj mbi politikat qeverisëse në çdo sektor e mbi punën e çdo ministrie apo institucioni të varësisë; për të luftuar së bashku korrupsionin, evidentuar tepsixhinjtë apo parazitët e çdo niveli, duke i goditur me zero tolerancë e nxitur zgjidhjen e ndershme të problemeve komunitare apo vetjake të kujtdo prej jush” shkruan Rama në Facebook.

Kryeminstri ka diçka për të thënë edhe për koalicionin, por këtë herë jo atë politik, por për koalicionin me qytetarët.

“Dua që qeveria e re të jetë një koalicion real me njerëzit e zakonshëm dhe së bashku të rrëzojmë sa të mundim, muret qorre e shurdhe të godinave të shtetit, ndaj jush. Nga bulevardi i Tiranës deri në çdo pikë të vendit, ata që paguhen prej jush për të bërë punën e shtetit për ju, ose duhet të punojnë siç e do puna, ose pastaj duhet të kenë punë me ne”, vijon statusi i Kreut të qeverisë.

 Në fund e mbyll postimin me një kërkesë për qytetarët, të cilëve u kërkon që të mos e lënë vetëm në rrugëtimin e ardhshëm 4-vjeçar.

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

5 Komente

 1. Avatar

  TE NDERUAR PUSHTETAR KAME NJE PROBLEM TE PA ZGJILLUR ME OSHEE SHKODER ..PASI ME KANE DJEGUR TE GJITHA PAJISJET ELEKTROSHTEPIAKE DY ELEKTERCISTA TE DEJRUR NGA MOS DITURIJA E TYRE KANE LIDHUR DY FAZET .DHE NUK ME ESHTE PERGJIGJUR NJERI DERI NE KETE MOMENT …PASTAJ ME DY LLAMPA NEONE DHE NJE KOMPJUTER JAM FATURUAR SI ME POSHTE …244.000 LTEK ..347.800 LEK …220.000 LEK …262.000 LEK …DY MUAJTE MARS .PRILLE …2017 ..ME KA ARDHUR E NJEJTA FATURE ME TE NJEJTIN NUMER SAHATIT DHE ME TE NJEJTEN VLER LEKUT …NR..25797 ..MUAJI MARS …NR..25797 ..MUAJI PRILLE ..VLERA E LEKUT PER MARSIN DHE PRILLIN NGA …143.840 LEK PER DY MUAJT ..KETO SHIFERA MARRAMENDESE NUK E DI SE KU I KANE MARRUR MEQE I KAME PAGUAR RREGULLISHT TE GJITHE MUAJT TJERE …ME DT .14 .2 .2017 KAME PAGUAR MUAJIN JANAR 2017 DHE SAHATI ISHTE NE ZERO …SHIKONI POSHTERSIN E TYRE CFARE KANE BERE HAJDUTET E OSHEE TE SHKODRES ME PAS …SHKURTI .2017 ..262.000 LEK ..MARSI DHE PRILLI 2017 NGA …143.840 LEK …KETO TRI FATURA DUKE QENE I BINDUR QE NUK KAM PASUR SE ME CFARE TI HARXHOJ NUK I KAM PAGUAR POR I KAM ANKIMUAR ..DHE PA ME KTHYER ASNJE PERGJIGJE ME DT .23 .7.2017 …ME NDERPRITET ENERGJIJA ELEKTRIKE NGA OSHEE E SHKODRES ..SHKOJ DHE ANKOHEM POR PERGJIGJJA E TYRE ISHTE PAGUAJ TRE MUAJTE QE KE PA PAGUAR DHE PASTAJ TE LIDHIM ENERGJINE …UNE JU THASHE PSE TI PAGUAJ KUR NUK I KAM HARXHUAR ATEHERE ME THANE RRI PA DRITA ..U THASHE DO ANKOHEM …PERGJIGJEJA E TYRE ISHTE SHKO ANKOU KU TE DUASH SE NE NUK PYSIM NJERI …PASTAJ NGA HALLI QE KISHA DHE HUMBJA E BESIMIT HUMBA DURIMIN HIPA NE SHTYLLE DHE I LIDHA VETE DRITAT ATY KU I KISHIN KEPUTUR HAJDUTET INJORANTE TE OSHEE TE SHKODRES ….PA PREKUR AS KABULLIN AS SAHATIN VECESE KAME LIDHUR ATA DY TELA TE CILET MI KISHIN KEPUTUR PADREJTESISHTE …PRA I DEMTUAR MATERJALISHTE EKONOMIKISHTE …JAM SHOQERUAR NGA POLICIJA SI HAJDUT KU ME KANE VJEDHUR EDHE LIBREZEN E DRITAVE NE POLICI TE SHKODRES ….KAM BERE 9 SEANCA GJYGJESORE DHE JAM DENUAR 12 MUAJ DETYRIM PARAQITJE DHE KAM MBI 800.000 LEK BORXH SIPAS TYRE PER TI PAGUAR OSHEE TE SHKODRES …JAM KRYEFAMILJAR ME 5 .ANTAR NE FAMILJEN TIME NE SHTEPI ME QERA I PA STREH PA PUNE E VETMJA SHPRES E JONA ESHTE 5.500 LEK NDIHMA EKONOMIKE …PRANDAJ JAM SHUM I PAKENAQUR ME PARTINE SOCIALISTE TE SHQIPERISE ..SE PUNESON HORA HAJDUTER DROGAXHIJ DHE KRIMINEL DHE I LEN TE LIRE TE MASAKROJNE POPULLIN PA ASNJE PERGJEGJESI PENALE DHE PER CDO GJE DENOHET POPULLI KOT PADREJTESISHTE …PRES NJE PERGJIGJE NGA ORGANET KOOPETENTE SHQIPTARE

 2. Avatar
  Pellumb Hysa 3906 jay ln rolling meados IL 60008 on

  O zoti Rama pershendetje te pergezojme per gjith kto arritje te qeverisjes tende nje pjese te populit qe jetojn aty ju kan zene syte dhjame po per ne qe vime aty puna jote ka NDRYSHIM por bej dhe nje gje zgjidh punen e cmimit te karburantit beje sic e ka Maqedonia gjithsesi ju pershendes

 3. Avatar

  Z Edi Rama .e vetmja gje qe ju kerkoj eshte drejtesi .e cila mungon ne kete vend kam paguar te gjitha faturat e Aluiznit dhe prap zyra e permbarimit nuk me le te jetoj e qet ne shtepin time bashke me djalin tim me pretendimin se ka nje vendim gjykate qe pronarit te tokes ti kthehet sendi por ai send nuk eshte i pronarit te tokes por i imi se kam paguar leket pronari te mari kompesim se i tille eshte dhe iigji i legalizimit aq me tepet qe ky pronar eshte me letra fallco.uroj ta lexoni kete mesazh dhe te na ndihmoni ju si Zot i ketij vendi se vetem ketu ndodh qe nje nene e vetme me nje femije jetim ti hedhesh ne rruge se ne cdo vend tjeter shteti i vlereson dhe i ndihmon .ju lutem na nxirrni drejtesin qe na e kan fundosur.me respekt Altina Caco

 4. Avatar
  hysnibushih on

  Kam 5 vjet qe kerkoj hipoteken dhe nuk ma japin thone se haduti na ka vjedh shuma te konsiderushme dhe kur te vij te na i sjelli do te bejme dhe ty hipoteken (vet e kan lene te hik)

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.