Partnerët e USArospace thonë se janë ende të interesuar për Alitalia

0

Grupi i shërbimit të aviacionit USArospace Partners tha të premten se ishte ende i interesuar për blerjen e Alitalia dhe ishte i hapur për të bashkuar forcat me qeverinë italiane dhe investitorët e tjerë për të ristrukturuar kompaninë pas humbjeve të vazhdueshme.

Grupi me qendër në SHBA kishte paraqitur një shprehje interesi për të blerë Alitalia në fillim të këtij viti, para krizës së koronavirusit.

Në Mars Roma vendosi të shtetëzonte kompaninë ajrore për të shmangur falimentimin për shkak të ndikimit të urgjencës shëndetësore.

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.