Nga nesër hyjnë në fuqi masat lehrësuese

0

Nga e hëna do të hyjnë në fuqi masa dhe rregulla të reja për situatën me COVID-19 në vendin tonë. Nesër lokalet dhe restorantet do të ngrenë qepenat pas më shumë se dy muajsh, ndësa edhe sportistët do të rifillojnë stërvitjet. Këto janë vetëm dy nga disa masa lehtësuese të vendosura nga Ministria e Shëndetësisë, ndërkohë që pavarësisht rregullave të reja që do të hyjnë në fuqi, në zonat e kuqe do të ketë sërish disa kufizime.

Bëhet fjalë për qytetet Tiranë, Durrës, Shkodër, Kurbin, Krujë dhe Fier. Edhe në ditët në vijim pas orës 17:30 të gjithë aktivitetet e bizneseve do të mbyllen, ndërkohë që në zonat e gjelbra nuk do të ketë më kufizime në orare. Sakaq lëvizjet ndërqytetëse në zonat e kuqe vijojnë të jenë me autorizime, pasi ka ende raste aktive me COVID-19.

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.