Në mbledhjen e sotme të qeverisë hkarkohen prefektët

0

Kryeministri Edi Rama ka shkarkuar nga detyra të gjithë prefektët e vendit dhe ka emëruar të rinjtë.

Vendimi është marrë sot në mbledhjen e qeverisë. Sipas këtij vendimi, largohen nga detyra të 12 prefektët në 12 qarqet e vendit. Nuk dihen ende motivet e shkarkimit të prefektëve, por gjithsesi po gjatë mbledhjes së sotme të qeverisë janë emëruar edhe prefektët e rij.

Do jetë kryeministri Edi Rama i cili do komunikojë për mediat motivet e shkarkimit të prefektëve dhe emrat e pasuesve.

Prefektët që largohen nga detyra: 

Prefekti i Tiranës  – Admir Abrija

Prefekti i Durrësit – Emiljan Jani

Prefekti i Elbasanit – Ardit Demiri

Prefekti i Fierit – Vasil Bregu

Prefekti i Vlorës – Etjona Hoxha

Prefekti i Gjirokastrës – Flamur Bime

Prefekti i Beratit – Valbona Zylyftari

Prefekti i Korçës – Pandi Papando

Prefekti i Dibrës – Ardit Kaja

Prefekti i Kukësit – Liman Morina

Prefekti i Shkodrës – Paulin Radovani

Prefekti i Lezhës – Eduard Ndrecaj

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.