Migrantët e shpëtuar në Maltë rezultojnë pozitiv me koronavirus

0

65 nga 94 migrantët e shpëtuar në Mesdhe nga Garda Bregdetare Maltese e testuan pozitive për koronavirusin e ri.

Nga testet që ata i janë nënshtruar mbërritjes, u zbulua se 65 ishin pozitive për COVID-19. Njëzet ishin negativë dhe nëntë të tjerët akoma nuk kanë marrë rezultatet e tyre.

Mërgimtarët, për të cilët besohet se kishin ardhur nga Eritrea, Maroku dhe Sudani, thuhet se ishin në det për tridhjetë orë para se të shpëtonin kur uji filloi të hynte në anijen e tyre.

Ata do të qëndrojnë në karantinë në një qendër pritjeje.

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.