Më 27 prill rifillon veprimtaria dhe shërbimet gjyqësore

0

Rifillon veprimtaria dhe shërbimet gjyqësore në daten 27 prill 2020, në përputhje me Aktin Normativ nr.9, date 25.3.2020, miratuar nga Kuvendi i Shqiperisë ne datën 16.4.2020. KLGJ vendos të hapë gjyqet në 27 prill 2020. Gjatë rifillimit të gjygjeve sipas masave të ndërmarra për mos përhapjen e COVID-19, përjashtohen rastet e punonjësve që janë prekur nga COVID-19 ose kanë njerëz të afërt të infektuar.

Që prej gati një muaji të gjitha Gjykatat në vend bllokuan punën e tyre si shkak i masave për parandalimin e COVID-19. Pritet që gjygjet të zhvillohen sipas masave të kërkuara nga autoritet shëndetsore për parandalimin e koronavirusit.

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.