Manchester United kurorëzohet kampion i Europa League

0

Manchester United ka mposhtur mbrëmjen e sotme në Stockholm 2-0 Ajaxin dhe është shpallur kampion i Europa League.

Me golin e Pogba në minutën e 18 dhe me golin e Mkhitaryan në minutën e 48, djajtë e kuq kanë arritur të bëjnë të tyre titullin e Europa League për herë të parë në historinë e klubit.

Trajneri portugez, Jose Mourinho udhëhoqi djajtë e kuq drejt këtij titulli që kishte rëndësi të madhe, pasi siguronte kualifikimin direkt në Champions League.

Festa e Manchester United dhe teknikut Mourinho ka qënë e çmendur pas 90 minutshit që i shpalli kampion.

europa

mourinho

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.