Majlinda në ndjekje të titullit të tretë europian

0

Kampionja olimpike dhe xhudistja më e mirë në botë, kosovarja Majlinda Kelmendi, do të provojë të fitojë për herë të tretë titullin e më të mirës në Europë në kampionatin Europian të Xhudos në Varshavë të Polonisë.

25 vjeçarja kishte fituar dy herë këtë garë – në vitin 2014 dhe 2016.

Kelmendi, që është edhe dy herë kampione botë, është favorite absolute për të shënuar  “hat trik”-un e saj në Europë.

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.