Lu, e cilësoi ditën e sotme plot shpresë për Shqipërinë

0

Ambasadori i SHBA, Donald Lu, e cilësoi ditën e sotme plot shpresë për Shqipërinë. Pas ceremonisë së inaugurimit të godinës së re të Vettingut, te ish-ndërtesa e Lidhjes së Shkrimtarëve dhe Artistëve, Lu tha se është një ditë shprese.

“Sot është një ditë për shpresë në Shqipëri”, tha Donald Lu.

Nga ana e saj, ambasadorja e BE, Romana Vlahutin, tha se dita e sotme është mjaft e rëndësishme për vendin. “Jemi shumë të lumtur, sepse në një far mënyre reforma ka startuar”, deklaroi Vlahutin.

Ndërkohë, të pyetur në lidhje me vendimin e Gjykatës Kushtetuese, ambasadorët nuk dhanë një koment.

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.