LSDM bën kryetarin e VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevskin fajtor për dhunën e sotme

0

LSDM-ja ka lëshuar një kumtesë me shkrim ku si shkaktar kryesorë të dhunës së sotme në Kuvendin e Maqedonisë, e bën kryetarin e VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevskin dhe  anëtarët e tjerë të partisë së tij .

LSDM gjithashtu vlerëson se nga dhuna e përgjakshme që ndodhi sot brenda mureve të dhomës ligjëvenëse, do të japing përgjegjësi njerëzit të cilin e bën këtë të ndodh.

“Dhuna e përgjakshme në Kuvend është rezultat i dhunës në të cilën gjatë periudhës së fundit Nikolla Gruevski ka bërë thirrje, si dhe provokimet, urrejtje, ndarjet e Gruevskit, Ivanovit, Veljanoskit, grupit të deputetëve të VMRO-DPMNE-së dhe bashkëpunëtorëve të tij”, theksojnë nga LSDM.

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.