Kryeministri grek Alexis Tsipras ishte në një vizitë zyrtare në Shtëpinë  e Bardhë

0

Kryeministri grek Alexis Tsipras ishte në një vizitë zyrtare në Shtëpinë  e Bardhë, nga ku u prit nga Presidenti amerikan Donald Trump. Ndonëse takimi ishte për forcimin e marrëdhënieve mes dy vendeve, i pyetur nga gazetarët, Trump përfitoi që të sulmonte edhe njëherë ligjin e “Obamacare”.

Ai e cilësoi ligjin të vdekur duke theksuar se nuk do të lejonte shfrytëzimin e SHBA-së nga vendet e tjera. Nga ana tjetër Tsipras konfirmoi se takimi ishte produktiv dhe se ka mundësi që të kapërcehen diferencat për gjetjen e një rruge të përbashkët.

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.