KLGJ shpall 16 pozicione të lira në Gjykatat e Apeleve…

0

Stoku i dosjeve të krijuara në Gjykatat e Apeleve, pas shkarkimit të gjyqtarëve nga vettingu, por edhe dorëheqjet ka bërë që Këshilli i Lartë Gjyqësor të hapë garën për ngritjen në detyre të gjyqtarëve nga shkallet e para.

KLGJ vendosi hapjen e procedurës së ngritjes në detyrë të gjyqtarëve për 16 pozicione të lira në gjykatat e Apelit.

Më konkretisht: 2 në Durrës, 1 në Gjirokastër, 2 në Korçë, 1 në Shkodër, 7 në Tiranë, 1 në Vlorë dhe 2 në Gjykatën Administrative të Apelit.

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.