Juventusi vazhdon marshimin drejt titullit kampion

0

Juventusi vazhdon marshimin drejt titullit kampion të radhës, duke mposhtur Genoan me rezultatin e pastër 4-0.

Bardhezinjtë kanë kaluar në avantazh me një autogol të Munoz në minutën e 18 dhe një minutë më pas kanë dyfishuar shifrat me anë të Dybala.

Mandzukiç ka çuar shifrat e pjesës së parë në 3-0, ndërsa Bonucci ka shënuar në minutën e 62-të golin që vendosi rezultatin final 4-0.

Me këtë tre pikësh, bardhezinjtë thellojnë në 11 pikë diferencën me Romën e vendit të dytë dhe tani mund të përqëndrohen totalisht në Ligën e Kampionëve, pasi Seria A duket e fituar.

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.