Judy Dentz është ylli më i vjetër në kopertinën e British Vogue

0

Aktorja Judy Dentz është ylli më i vjetër që është fotografuar për kopertinën e British Vogue në historinë 104-vjeçare të revistës.

Në faqet e botimit të Vogue UK, aktorja 85-vjeçare britanike, një legjendë e aktrimit, flet për jetën e saj në karantinë, nëse ajo po mendon të tërhiqet nga kinemaja dhe transferimin në ekranin e madh të muzikës legjendare “Macet”.

Përshtatja filmike e shfaqjes, e cila ka thyer të gjitha rekordet në të gjithë botën, ka marrë vlerësime të përhapura negative. Vepra, me probleme vizioni, të cilët duhet ta shikojnë në film, thonë se asaj nuk i pëlqeu kostumi i saj.

“Mantelin që duhej ta vishja! Si pesë dhelpra në kurrizin tim ”ajo thekson dhe pranon se priste të dukej më elegante. Në pamjet që ajo pa nga filmi, duket sikur është, “një mace e rrahur, e ndyrë, një kafshë e madhe portokalli”.

Edhe pse kritikët mund të mos kenë shijuar “Macet”, Judy Deutsch është e vetëdijshme që shikuesit e rinj që e duan filmin e shohin atë si zbavitës nga një këndvështrim humoristik.

Judy Detsch shpjegon se ajo mori “një tekst nga aktori Ben Wissou, i cili e donte atë”. “Se është kaq e ëmbël. Aq e mrekullueshme ”, vërente ai.

Sa i përket daljes në pension, ajo shpjegon se është ende larg mendimeve të saj.

Tani në periudhën e karantinës mes pandemisë së koronavirusit, Dentz nuk ka familje që të qendrojë me të, por “mban kontakte me telefonata dhe FaceTime” dhe vazhdon të jetë e zënë.

Në fillim të këtij muaji, Judy Dentz dhe nipi i saj Sam Williams vallëzuan te Cheryl i reperit Yung Gravy dhe ngarkuan një video në TikTok.

Aktorja është bërë një yll në mediat sociale gjatë krizës Covid-19, pasi ajo shfaqet në videot e postuara nga familjarët e saj, megjithëse nuk përdor personalisht mediat sociale.

“Jam i sigurt që ndjehem si të gjithë të tjerët, është shumë e vështirë të kuptosh momente të tilla të pashembullta,” tha ajo, duke shtuar se ende po kërkonte disa anë pozitive.

“Çfarë është e mirë është që koronavirusi i ka bërë njerëzit të vetëdijshëm për gjendjen e të tjerëve të cilët janë plotësisht vetëm,” tha ajo. “Nëse ka shumë të mira në të, atëherë do të jetë një gjë pozitive,” tha ai.

Në intervistë, aktorja i referohet gjithashtu të dënuarit për përdhunim dhe sulm seksual, producentin e filmit Harvey Weinstein, i cili si kreu i Miramax promovoi ngritjen e saj në Hollywood kur aktorja ishte 60 vjeç dhe e zgjodhi atë për role në shtatë filma.

“Unë simpatizoj këdo që ka pasur një përvojë të tillë,” tha ajo për viktimat. Është mirë që gjërat po vijnë në sipërfaqe dhe njerëzit po flasin dhe ata ndiejnë një lloj lirie, e për këtë jam i sigurt “.

I pyetur nëse ishte ngacmuar ndonjëherë seksualisht, ai tha: “Jo. Jo diçka që nuk mund ta duroja “.

Aktorja, e cila ka luajtur M në filmat James Bond, tregon gjithashtu se Ian Fleming (autor i romaneve të spiunëve yje britanikët) nuk do të dëshironte një grua në rolin e 007.

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.