I hiqet etiketa pikturës përpara vizitës së Obamës

0

Fjala “zezak” është hequr nga një pikturë brenda Pallatit Mbretëror Kensington pak momente para se familja Obama të hynte në apartamentin privat të Dukeshës Kate dhe Princ Harry.

Presidenti i SHBA dhe Zonja e Parë ishin vetëm një minutë larg shijimit të darkës me familjen mbretërore, kur një asistent sy shqiponjë vuri re pllakën në pikturë ku shkruhej “Kapitulli i zezakëve”.

Të alarmuar të gjithë nxituan që të hiqnin pllakën, për të shmangur kështu një konflikt të mundshëm mes SHBA dhe Britanisë së Madhe.Ata gjithashtu vendosën një vazo me lule për të mbuluar vendin bosh.

Një burim tha për The Sun: “Imagjinoni horrorin kur dikush të kishte vënë re fjalën me Z!”

Piktura, e cila tregon një djalë me ngjyrë me me një paisazh të vitit 1660, është një vepër e realizuar nga Albert Cuyp dhe njihet ndryshe me emrin “Një kapitull me dy kuaj”.

33892B9D00000578-3558623-The_U_S_President_and_First_Lady_were_just_moments_away_from_bei-m-2_1461671704958338901B500000578-3558623-image-a-2_1461628662127

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.