Hidhet shorti i Champions League

0

Në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti Champions League  për fazën gjysmë-finale.

Në gjysmë finale kaluan dy skuadrat madrilene, ajo e Real Madrid dhe Athletico Madrid së bashku me Juventusin dhe Monaco. Shorti ka përballur dy skuadrat madrilene me njëra-tjetrën dhe Juventusin me Monaco.

Përballjet mes skuadrave

Real Madrid-Athletico Madrid
Monaco-Juventus

Ndeshjet e para do të zhvillohen në datat 2 dhe 3 maj.

Real Madrid kaloi në gjysmë-finale pasi mposhti skuadrën e Bayern Munchen, Athletico Madrid kaloi pasi mposhti skuadrën e Leiçester. Juventus mposhti skuadrën e Barcelonës ndërsa Monaco mposhti skuadrën e Borusia Dormund.

tabela e gjysemfinaleve

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.