Hakan Çalhanoğlu flet për Turqinë

0

Mesfushori Hakan Çalhanoğlu thotë se Turqia është “duke pritur me padurim”  ndeshjen e tyre të parë kundër Kroacisë .

Hakan Çalhanoğlu në … një pritje të gjatë
ne kemi qenë duke pritur me padurim për këtë ditë. Kjo do të jetë një ditë e madhe, për të gjithë vendin tonë. Ne jemi të gatshëm për ndeshjen dhe jemi përgatitur mirë. Ne e kemi bërë atë që ishte e nevojshme; Trajneri ynë Fatih Terim na ka përgatitur mirë dhe të ndihemi mirë. Tani le të shpresojmë të marrim një rezultat të mirë.

Hakan Çalhanoğlu në … periudhën e përgatitjes
Ne kemi kaluar 14 ose 15 ndeshje me vetëm një humbje. Si një ekip, ne jemi pregatitur shumë mirë. Unë jam duke shpresuar se, ne mund të mbajë të njëjtën frymë si ekip në fushë. Ne nuk duhet të harrojmë se Kroacia është kundërshtar i vështirë. Por, nëse luajmë në stilin tonë, në qoftë se ne të tregojnë talentin tonë, ne kemi një mundësi të mirë.

Çdokush mund të bëjë çdogjë në fushë, përfshirë edhe mua. Unë shpresoj të jemi me fat të mjaftueshme për këtë ndeshje. Ne do të donim për të vazhduar përtej grupit dhe ne jemi duke shpresuar për të marrë tre pikë.

 

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.