Greqi : doditet grupi që falsifikonte passaporta të BE

0

Policia helene ka shkatërruar një grup kriminal të përbërë nga 20 persona mes tyre 6 shqiptarë, të cilët falsifikonin pasaporta të vendeve të BE, kryesisht franceze, gjermane dhe spanjolle.

Emigrantët, pasi pajiseshin me pasaporta në Greqi largoheshin nëpërmjet aeroportit ndërkombëtar të Athinës dhe Selanikut, ndërsa destinacion ishte Anglia. Deri në aeroport ata i shoqëronte një grua, e cila është arrestuar.

Po hetohet nëse “klientë” të këtij rrjeti ishin anëtarë të ISIS që kërkonin lëvizjen në territorin evropian.

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.