Google pritet të lëshojë një faqe interneti për koronavirusin në Shtetet e Bashkuara

0

Google Alphabet Inc. tha të shtunën se ajo filloi një webfaqe të përqendruar tek Shtetet e Bashkuara, me informacion në lidhje me udhëzimin dhe testimin e koronavirusit, pasi vendi po punon për ngadalësimin e përhapjes së virusit shumë ngjitës.

Faqja (google.com/covid19), e cila përbëhet nga burime dhe lidhje të përqendruara në sëmundjen potencialisht vdekjeprurëse të frymëmarrjes COVID-19, do të jetë e disponueshme në më shumë gjuhë dhe vende në ditët e ardhshme, tha Google në një postim në blog. bit.ly/2wq4f27

Shefi Ekzekutiv i Google, Sundar Pichai tha në një postim në blog të dielën e kaluar se gjigandi i kërkimit ishte partner me qeverinë amerikane për të krijuar një faqe në internet deri më 16 mars.

Sidoqoftë, lëshimi u vonua pasi udhëzimi vendor dhe kombëtar ndryshuan ndjeshëm nga e diela në të hënë dhe kompania kishte thënë se do të hapë faqen e internetit më vonë gjatë javës.

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.