GAQO TASHKO “KRIMINEL”

0

PAMFLET

Një nga kujtimet më të bukura të jetës sime (16 shkurt 1966), një fotografi me Gaqo Tashkon, (i pari majtas) Rektorin e Institutit të Lartë Shtetëror të Bujqësisë (Sot Universiteti i Bujqësisë), shkencëtarin e madh të bujqësisë shqiptare, poliglotin e jashtzakonshëm, partizanin e Luftës Antifashiste Nacionalçlirimtare, vëllain e bilbilit të muzikës shqiptare Tefta Tashko-Koço, NJERIU-n me germa kapitale…
Ky njeri i madh me të cilin krenohet çdo specialist i bujqësisë, çdo student që mori leksione prej tij, çdo qytetar, shkenca shqiptare, është i 60-ti në listën prej 265 ish partizanëve që Instituti i Studimeve të Krimeve dhe Pasojave të Komunizmit” e ka shpallur “kriminel”???
JO, deri këtu or “Brut!”. 
JOOOOOOOOOOOO!!!!
Abdurahim Ashiku
Athinë, 13 prill 2019

Comments

comments

Share.

About Author

Abdurahim Ashiku

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.