Gabriel nuk i pranoi aleatët e Bashës në takim

0

Një incident ka ndodhur sot në protokollin e takimit të ministrit të Jashtëm gjerman dhe Lulzim Bashës.

Në orën e caktuar të takimit në hotel Rogner, Basha është paraqitur në sallën e takimit me aleatët e tij, Mediu e Dule.

Por këtu ka ndërhyrë protokolli dhe iu ka sugjeruar se takimi është vetëm me zotin Basha.

Aleatët e Bashës kanë pritur kështu rreth një orë në një tavolinë tjetër, jashtë sallës, derisa ka dalë Basha.

Siç u pa dhe publikisht, Basha nuk bëri komente rreth deklaratave të ashpra të ministrit të Jashtëm gjerman, i cili i solli mesazhet zyrtare të kancelares Merkel.

Shpresojmë mos t’u ketë thënë aleatëve që kemi mbështetjen e Gjermanisë për çadrën

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.