Fushë Krujë : Konflikt mes të rinjsh me mjete prerëse

0

Konflikti mes dy të rinjve ka marrë përmasa të gjera, teksa njëri prej tyre ka nxjerrë thikën dhe ia ka ngulur qytetarit. Ngjarja ka ndodhur në lagjen “Kastrioti”, Fushë-Krujë, ku ka qenë shtetasi Luan Tara, 26 vjeç, banues në Durrës, që ka goditur me thikë në trup shtetasin L. Xh., 28 vjeç, banues në Fushë-Krujë.

Policia ka arrestuar autorin e plagosjes, ndërsa i dëmtuar është dërguar në Spitalin Ushtarak në Tiranë, jashtë rrezikut për jetën.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Krujë për veprime të mëtejshme për veprat penale “Plagosja e rëndë me dashje” dhe” Prodhimi, mbajtja, blerja apo shitja pa leje e armëve të ftohta” parashikuar në nenet 88 dhe 279 të Kodit Penal.

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.