Facebook fuqizon opsionin Live, Chat privat në brendësi të tij

0

Gjigandi Facebook do të sjellë një tjetër risi për funksionin Live, së shpejti do të ketë një chat privat vetëm për këtë funksion, i cili e fuqizon akoma më shumë.

Kjo risi do tu japë përdoruesve akoma më shumë mundësi ndërveprimi dhe për më tepër në mënyrë private.

Ky Chat privat në brendësi të Live vjen pasi njerëzit komentojnë në këtë opsion 10 herë më shumë se në videot tradicionale thekson kompania Facebook.

Ky opsion i ri do të të jetë i disponueshëm për gjithë perdoruesit në verë dhe do të bëhet nëpërmjet Messenger-it.

Por gjigani i rrjetve sociale nuk i mbyll këtu risitë, pasi për përdoruesit vijnë tashmë edhe “videotelefonatat Live”, opsion ky që do tu japë mundësi të gjithëve që të zhvillojnë Live sëbashku me një mik tjetër të cilën mund ta shohin të gjithë.

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.