Dogana ndalon kontrbandën e fishekzjarreve

0

Oficerët doganor gjatë ditës së djeshme kanë arritur të kapin një sasi të konsiderueshme të mjeteve piroteknike të futura kontrabandë.

“Gjatë patrullimit në magjistralen Mitrovicë – Prishtinë oficerët kanë vërejtur një kombi të  bardhë me targa Kosovare, oficerët kanë tentuar ta ndalin për kontroll por automjeti ka devijuar rrugën dhe është nisur në drejtimin të kundërt. Me të vërejtur ketë devijim të rrugës oficerët kanë reaguar duke ndjekur kombin e dyshuar ku edhe pas rreth 3 km është arritur të ndalet ndalur”.

“Pas kontrollimi dhe ndalimit të personave është konstatuar gjendja e mallrave, materiale piroteknike me origjinë nga Kina dhe me peshë prej 2430.50 kg bruto dhe 2250.50 neto (pra 2.2 ton)”.

Mallrat dhe automjeti transportues janë konfiskuar derisa lënda ka vazhduar për hetime

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.