Di Mayo sot në Athinë…

0

Ministri i Jashtëm grek Nikos Dendias pret të takohet me kolegun e tij italian Luigi Di Mayo në Ministrinë e Jashtme, ditën e sotme.

Bisedimet do të përqendrohen në interesat bilaterale, evropiane dhe rajonale, sipas një deklarate të Ministrisë së Jashtme.

Deklaratat do të pasojnë në shtyp pas mbylljes së takimit.

Vihet re se Italia nuk bën pjesë në 29 vendet që do të mund të udhëtojnë pa karantinë në Greqi pas 15 qershorit, për shkak të rezultateve të tij negative epidemiologjike, gjë e cila ka provokuar reagimin e Romës.

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.