Deputeti turk në parlamentin Maqedon kundër Druevskit

0

Deputeti i komunitetit turk Edin Jakupoviq përmes një letre publike i ka reaguar themeluesit dhe ish-deputetit të Lëvizjes së Unitetit Kombëtar të Turqve në Maqedoni Erdogan Saraç që ende po mbrojnë regjimin e Nikolla Gruevskit.

“A s’po të vjen turp që ende po mbron regjimin, për qëllime personale. Ti po mbron kriminelët. Por një ditë do të japësh llogari … mercenar i paguar”, ka shkruar ndër të tjera Jakupoviq./INA/

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.