Daçiç uron Listën Serbe për arritjet në zgjedhje

0

Kryetari i Partisë Socialiste të Serbisë, njëherit ministër i jashtëm,  Ivica Daçiq, ka uruar fitoren e  Listën Serbe, të cilën ai e arriti në zgjedhjet lokale në Kosovë dhe theksoi se ky është një hap i rëndësishëm drejt ruajtjes së sovranitetit të Kosovës brenda kornizës së Serbisë.

“Unë dua t’ju përgëzoj për fitoren bindëse që keni fituar në zgjedhjet lokale në Kosovë dhe Metohi dhe në këtë mënyrë u dëshmua se se vetëm nga uniteti i popullit tonë ne mund të luftojmë për ruajtjen e interesave shtetërore dhe kombëtare”, tha ai, raportojnë mediat serbe,

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.