Çelet konkursi për vendet e lira për Drejtor Burgjesh

0

Dy ditë pasi ministrja e Drejtësisë Etilda Gjoni bëri të ditur shkarkimin e 24 drejtuesve të burgjeve, kryeministri Edi Rama ka postuar në Facebook garën e nisur për vende vakante.

“Mirëmëngjesi dhe ju uroj një ditë të mbarë me nxitjen që të merrni pjesë në konkurrimin e hapur për vendet vakante të Drejtuesve në 24 Institucionet e Ekzekutimit të Vendimeve Penale. Për të gjithë të interesuarit, afati i fundit i aplikimit është data 12 Nëntor dhe për t’u njohur me kushtet dhe kriteret e kandidimit në këtë proces të radhës transparent të konkurrimit publik, të bazuar në parimin e meritokracisë”, shkruan kryeministri në Facebook.

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.