Bushati prezanton zv ministren e minoriteteve

0

Ministri për Europën dhe Punët e Jashtem, Ditmir Bushati mëngjesin e sotëm ka zhvilluar një takim me banorët e fshatit Derviçan.

Kjo është hera e parë që në 27- vite që një ministër i Punëve të Jashtme shkon në këtë fshat minoritar grek.

Gjithashtu në Derviçan së bashku me minsitrin Bushati ka qenë edhe ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro.

Gjatë këtij takimi Bushati ka prezantuar me banorët zv.ministren e minoritetve dhe ligjin për mbrojtjen e minoriteteve.

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.