Braçe : Minister dhe Sekretar i Ministrit! Merruni me te verteten, jo me mua.

0

Minister dhe Sekretar i Ministrit!

Merruni me te verteten, jo me mua.
Mund te thoni gjithcka per mua, por harrojeni se do te me delegjitimoni.

E ka perdorur Mafia kete praktike kudo, nuk ja ka dale dot.

Troc e qarte po ua them te dyve,
madje ketij te dytit me shume se te parit:

KONTRATAT E DHENIES SE TOKAVE ME QIRA,
NGA 2014 DERI NE 2017,
KANE PERFUNDUAR NE DUAR TE KRIMIT TE ORGANIZUAR!

Dhe jo vetem nje! Jane disa!
provat ja bejne muuuu, ndaj e Verteta djeg shume, pervelon.

Minister,
provat nuk jane “biografi”, te lexosh provat nuk eshte kurre “te merresh me biografi”.

Ju pergjigjuni per provat, por mos genjeni.

I keni thene publikut fill pas publikimit te provave se,
“kontrata eshte miratuar me vendim detyrues te Keshillit te Ministrave”.

KJO ESHTE GENJESHTER!
NUK KA ASNJE VENDIM TE KESHILLIT TE MINISTRAVE QE MIRATON KONTRATEN E PARE PER BASHKIM BALILIN!
ZERO!
AS PER KONTRATEN E DYTE NE FAVOR TE KOMPANISE SE THEMELUAR NGA ALBIN BASHKIM BALILI, NUK KA ASNJE VENDIM TE KESHILLIT TE MINISTRAVE!
ZERO!

JANE VEC VENDIMET E MINISTRISE SE BUJQESISE.

I vetmi vendim i Keshillit te Ministrave eshte ky;
Ai thjesht kalon administrimin nga ministria e Arsimit tek ministria e Bujqesise se kesaj siperfaqeje toke,
madje duke bere edhe ndryshimin ne listen e inventarit te pronave publike qe ju administroni.

Eshte njesoj si vendimi qe ju ka kaluar ju per administrim gati 22 mije hektare toke.

JENI VEC JU QE E KENI KONTRAKTUAR KETE SIPERFAQE.
JA KENI DHENE SHTETASIT BASHKIM BALILI.
KERKUSH TJETER!
E KENI BERE MU NE MES TE ZALLAMAHISE POLITIKE DHE VEPRIMEVE LIGJORE NDAJ VELLAIT TE TIJ!
KJO ESHTE E VERTETA!

Ndersa per kontraten e dyte,
vendimmarrja eshte e juaja dhe ka cuar mbi 90 hektare toke tek nje 21 vjecar, perseri nje Balili.

Ndaj merruni me faktet, genjeshtra nuk u ndihmon.

Sekretar i ministrit,
une nuk kam qene kurre ne zyren tende, per as edhe nje arsye.

Ne Lushnje, une nuk kam “te aferm”, fare, nuk jam nga Lushnja dhe nuk kam asnje te aferm ne te.

Ramazani, sipas sqarimit qe ti i ke bere, eshte paraqitur tek ty, patjeter vete i dyte-sic eshte standardi yt i shumeperfolur, por jo me mua, kurre, ndaj mos ngaterro Ergin tend me Erionin.

Po c’rendesi ka!
Si the, e ka fituar nje shqiptaro-slloven?
Patjeter, shume shpejt do te provoj une se kush administron 13 hektaret atje dhe krimi eshte serish ne mes.

E fundit,
po te rekomandoj qe per Kularin te heshtesh! Po fare fare!
Dhe jo per “angjelet” qe jane atje-as qe me intimidon me kete.
Po fare fare. Mua me ineteresojne bujqit e zakonshem, kerkush tjeter me apo ne pushtet me ju.
Ndaj kam qene fillim e fund kunder jush!

Per ta mbyllur,
po per kontraten e Topojes, ate me 1140 hektare,
keni ndonje gje per te thene?

Mendohuni!
Ketu jemi, kemi kohe boll!

Qe ta mbani vath ne vesh:
E VETMJA GJE ME E RREZIKSHME SE GENJSHTRA,
ESHTE E VERTETA!

No automatic alt text available.

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.