Bllokohet nga AKU një fabrikë pijesh alkoolike në fshatin Nikël

0

Bllokohet nga AKU një fabrikë pijesh alkoolike në fshatin Nikël, ndërsa janë sekuestruar sasi të mëdha pijesh të ndryshme.

Kontrolli nga AKU-ja është zhvilluar paraditen e sotme, gjatë kontrollit janë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale pije të skaduara, ndërsa fabrika ishte jashtë kushteve higjenike.

 

Policia ka nisur hetimet për drejtuesit e fabrikës së pijeve alkoolike në Nikël.

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.