Arrestohen personat që dhunuan Ziadin Selën

0

Sot është arrestuar Kire Gjeorgjievski bashkë me babain i tij, pasi akuzohen për sulmin ndaj deputetit Ziadin Sela.

Gjeorgjievski dhe babai i tij janë arrestuar pas analizimit të pamjeve filmike të dhunës në Kuvendin e Maqedonisë pak javë më parë.

Kire Gjeorgjievski është fiksuar nga kamerat e sigurisë së Parlamentit duke goditur deputetin Sela.

Ndërkohë, dje është identifikuar edhe autori i tretë  që tërhoqi zvarrë Ziadin Selën, ai është nga Gostivari, por banon në Shkup.

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.