Anti-terrori nis hetimet pzuer personin e kapur dje me mina e kokainë

0

Anti-terrori ka nisur hetimet për Taulant Golin nga Librazhdi, i cili u arrestua dje në kryeqytet me dy mina dhe 230 gr kokainë. Shkak i hetimeve nga drejtoria e Anti-terrorit janë disa postime radikale që 30 vjecari nga Librazhdi kishte bërë në rrjetet sociale.

Ai dyshohet për prirje radikale. Gjithashtu policia po heton për bashkëpunëtorët e Taulant Golit, pasi dyshohet se ai ka bashkëpunuar me persona të tjerë për të bërë gati minat.

Dy minat ishin lidhur me një telefon dhe mekanizmi ishte gati për të shpërthyer. Dyshohet se minat do përdoreshin në atentate apo ngjarje kriminale.

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.