Ambasadoret e BE i bejnë thirrje policisë të kryejë detyrën

0

Trupi diplomatik i akredituar në Shkup ka reaguar lidhur me situatën e krijuar në Kuvendin e Maqedonisë, ku mbështetësit e Nikolla Gruevskit u futën brenda pas zgjedhjes së Talat Xhaferit kryetar i parlamentit

Në deklaratën për mediat, ambasadorët i kërkuan protestuesve të tërhiqen nga Kuvendi, ndërsa kritikuan punën e policisë, duke i kujtuar se e ka për detyrë të sigurojë rendin dhe sigurinë

“Apelojmë për dialog dhe jo për dhunë. Protestuesit të tërhiqen nga ambientet e Kuvendit.

Dua ta theksoj se është përgjegjësi e policisë së këtij shteti për atë që po ndodh. Policia duhet të sigurojë rendin dhe sigurinë”, u shpreh ambasadori suedez.

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.